Szkoła Podstawowa Specjalna “PROMYK”

w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. Słowackiego 19, tel. 41 262 05 43, e-mail: szkola_zarzadzania@poczta.onet.pl
Szkoła Podstawowa Specjalna PROMYK - profil facebook

Projekt Laboratoria Przyszłości

Od 1 września 2022 roku w Szkole Podstawowej Specjalnej „PROMYK” realizowany jest projekt pod nazwą : „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” – pomagać on będzie w przeprowadzaniu zajęć dydaktycznych , praktycznych z różnorodnych dziedzin.

Pozwoli na rozwijanie kreatywności uczniów, sprawi, że zajęcia będą ciekawiej realizowane co pomoże w poszerzaniu ich wiedzy i zainteresowań 😉

Poniżej znajduje się wyposażenie ,które wchodzi w skład programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” :

Drukarka pozwala na wydruk m. in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych dostępnych bezpłatnie, pamiątek, nagród i upominków – z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć, elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji.

Stacja lutownicza z funkcją płynnej regulacji nawiewu oraz temperatury. Wyposażona jest również w system automatycznego chłodzenia po zakończeniu pracy. Dzięki kompaktowej budowie stacja zajmuje bardzo mało miejsca, a wbudowany wentylator gorącego powietrza zapewnia bardzo niski poziom hałasu. Wykorzystywana na zajęciach w praktyce na zajęciach technicznych.

Kompaktowy aparat fotograficzny do nagrywania vlogów, fotografowania czy prowadzenia transmisji na żywo. Niesamowita jakość obrazu, mała głębia ostrości i jakość dźwięku w filmach dorównująca jakości obrazu.

Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką – Softboxy stanowią od dawna podstawowy element wyposażenia studia fotograficznego. Stosuje się je w celu zmodyfikowania właściwości światła: rozmiaru powierzchni świecącej, intensywności i kierunku światła. Ostatnio zdobywają coraz większą popularność w realizacjach video. Softbox ma za zadanie zmiękczyć światło, a co za tym idzie zmniejszyć lub wyeliminować cienie.

Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini – Kompaktowy kierunkowy mikrofon pojemnościowy, który zapewnia doskonałe nagrania dźwiękowe do wideo. Zintegrowany uchwyt tłumika pomaga uniknąć hałasu przenoszonego mechanicznie. Dołączone kable z dwoma wyjściami TRS i TRRS umożliwiają nagrywanie dźwięku zarówno za pomocą lustrzanek cyfrowych, jak i smartfonów.

Mikroport Saramonic Blink 500 B1 – Niezwykle kompaktowy, lekki i łatwy w użyciu system mikrofonów bezprzewodowych do lustrzanek cyfrowych, kamer bezlusterkowych i kamer wideo lub urządzeń mobilnych, który zapewnia szczegółowy, nadający się do emisji dźwięk.

Maszyna do Szycia Brother CS70S – Cicha i lekka elektroniczna maszyna do szycia wyposażona w 20 ściegów, chwytacz rotacyjny oraz funkcję automatycznego obszywania dziurek, szycia wstecz czy regulacji szerokości i długości ściegu. Pole pracy maszyny jest oświetlone światłem LED. Wykorzystywana na zajęciach praktycznych z zakresu techniki.

Szafka z klockami – Pomocna na zajęciach dydaktycznych, rozwija zainteresowania i kreatywność dzieci.

Pirograf – wypalarka – Elektryczne narzędzie z wymiennymi metalowymi igiełkami do wykonywania zdobień w korku, skórze i drewnie. W komplecie stojak, igły, a także różne końcówki.

Wyrzynarka stołowa do drewna – Do cięcia drewna i wycinania na nim wzorów. Podczas pracy wykonuje się ruchy obrabianym materiałem.

Stół T 70 x 50 rozm. 5-6, 1os., stelaż aluminium, blat buk, obrzeże ABS, narożniki zaokrąglone – 5 szt – wyposażenie sal

T krzesło z regulacją wysokości 5-6 – aluminium – buk 5 szt –Krzesełko T z regulowaną wysokością dedykowane jest zarówno do przedszkoli jak i szkół. Szerokie, zaokrąglone oparcie zapewnia wygodę siedzenia a wyprofilowane siedzisko eliminuje ucisk pod kolanami w trakcie siedzenia. Dodatkowo podstawa w kształcie litery H zapewnia wysoką stabilność.

Krzesło obrotowe czarne – 1 szt – Wyposażenie sali komputerowej. Wyposażone w wysokie, ergonomicznie wyprofilowane oparcie, zapewniające optymalne wsparcie dla kręgosłupa. Regulowana wysokość. Krzesło na kółkach. Materiał: 100% włókno syntetyczne.

Długopis 3D Creality z filamentem (wkładem)- Prosty w obsłudze długopis 3D z funkcją szybkiego ładowania. Przyjazny środowisku filament jest również w pełni bezpieczny w użytkowaniu przez dzieci, ponieważ nie osiąga wysokich temperatur. Obudowa długopisu wykonana z ABS, co zapobiega przypadkowemu wyślizgnięciu się długopisu.

Tablica biała z nadrukiem pięciolinia – Stały nadruk pięciolinii , wykorzystywana na zajęciach dydaktycznych w klasach. Tablica lakierowana, suchościeralno-magnetyczna.

Tablica biała suchościeralna – Wykorzystywana na zajęciach dydaktycznych w klasach. Tablica lakierowana, suchościeralno-magnetyczna.

Lodówka niska Amica (FM 107.4) – Mała lodówka z funkcją automatycznego odmrażania. Wyposażona w oświetlenie LED, komorę niskich temperatur, pojemniki na warzywa i owoce, podstawkę na jajka i półki ze szkła hartowanego. Drzwi lodówki mogą się otwierać zarówno na prawą, jak i lewą stronę. Dodatkowe funkcje: cicha praca. Wykorzystywana do przechowywania żywności przydatnej na zajęciach kulinarnych.

Zestaw kulinarny dla ucznia do obróbki termicznej – Zestaw wyposażenia kuchennego na stanowisko pracy ucznia do wykonywania prostych potraw poddanych obróbce termicznej, np. naleśników, pierogów, zup, dań makaronowych czy z ryżem.

Opiekacz z trzema wymiennymi płytkami: do kanapek, grillowania i gofrownicą. Wszystkie płytki są pokryte zapobiegającą przywieraniu powłoką. Opiekacz jest wyposażony w kontrolki świetlne, funkcję zabezpieczającą przed przegrzaniem oraz gumowe nóżki zapobiegające ślizganiu się sprzętu. Wykorzystywany na zajęciach kulinarnych.

Waga kuchenna – Z funkcją tarowania i zmiany jednostek pomiaru: oz, ml, Ib i g. Pomocna przy odmierzaniu gramatury potraw na zajęciach kulinarnych.

Blender z funkcją płynnego ustawiania prędkości oraz ostrzami i przystawką miksującą ze stali nierdzewnej. Wyposażony w dwa pojemniki (jeden do osadzania noży), wielokierunkowe dwa noże ze stali nierdzewnej, do rozdrabniania i siekania warzyw, owoców, orzechów, mięsa, żółtego sera, przystawkę miksującą do przyrządzania koktajli, zup, przecierów oraz dwa mieszadła trzepakowe do ubijania piany z białek i lekkich sosów. Wykorzystywany na zajęciach kulinarnych.

Forma na muffiny – Na 12 muffinek, wykorzystywana na zajęciach kulinarnych.

Intensywne i trwałe farby akrylowe umożliwiają dekorację tkanin naturalnych lub syntetycznych. Utrwalają się po wyprasowaniu. Można prać w temperaturze 30° C. Wykorzystywane na zajęciach kreatywnych.

Kolorowe markery do pisania i malowania po tkaninach. Pozwalają uzyskać długotrwałą dekorację na tkaninach bawełnianych i mieszanych. Niespieralne. Czas schnięcia: 5 godzin. Wykorzystywane na zajęciach kreatywnych.

Wydarzenia Laboratoria Przyszłości

Szkoła Podstawowa Specjalna “PROMYK”, ul. Słowackiego 19, 27-400 Ostrowiec Św., tel. 41 262 05 43, Regon: 365737835 NIP: 6612372078