Szkoła Podstawowa Specjalna “PROMYK”

w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. Słowackiego 19, tel. 41 262 05 43, e-mail: szkola_zarzadzania@poczta.onet.pl
Szkoła Podstawowa Specjalna PROMYK - profil facebook

Świętowanie Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który przypada 5 maja, uczniowie Przedszkola i Szkoły Podstawowej „Promyk” w Ostrowcu Świętokrzyskim brali udział w wyjątkowych obchodach.

Ogródek przed budynkiem ozdobiły kolorowe dłonie i hasła takie jak: „tolerancja”, „równość”, „szacunek”, „miłość”, „przyjaźń”. O ich znaczeniu przypominały sobie dzieci i młodzież z „Promyka” oraz zaproszeni goście- uczniowie grupy przedszkolnej z Zespołu Edukacyjno-Przedszkolnego Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 Była to okazja do integracji, która nastąpiła przy kreatywnych stanowiskach pracy oraz podczas szalonej zabawy na dmuchańcu. W kolorowym  poruszeniu można było zauważyć grupę rówieśników obojętnych na różnice, które często nam dorosłym trudno zaakceptować.

Świętowanie zakończone było wspólnym poczęstunkiem.  Pragniemy serdeczne podziękować sponsorowi Walcownie Ostrowieckie WOST Spółka Akcyjna, ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 12A Ostrowiec Św., za udostępnienie i obsługę zjeżdżalni dmuchanej dla dzieci. Wszyscy uczestnicy zakończyli zabawę w doskonałych nastrojach i rodzinnej atmosferze 😉

 
 
Szkoła Podstawowa Specjalna “PROMYK”, ul. Słowackiego 19, 27-400 Ostrowiec Św., tel. 41 262 05 43, Regon: 365737835 NIP: 6612372078